چرا باید از نقشه تابلو فرش سایز کوچک برای شروع قالی بافی استفاده کنیم؟

نخ و نقشه کدبندی تابلو فرش

در این پست میخواهیم بپردازیم به نخ و نقشه طرح آموزشی، خرید نخ و نقشه تابلو فرش های کوچک، روش فروش نقشه تابلو فرش خیلی کوچک و اینکه از کجا بخریم؟
و چرا باید از نقشه تابلو فرش کوچک برای شروع قالی بافی استفاده کنیم؟
بهترین نخ و نقشه آموزشی فرش را چجوری تشخیص دهیم؟ پس ما با همراه باشید

نخ و نقشه تابلو فرش های کوچک چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم چرایی استفاده از نقشه های سایز کوچک تابلو فرش را بگوییم یک توضیح مختصر و مفید را برای آن دسته از مخاطبین که آشنایی با نقشه تابلو فرش ندارن را میدهیم سپس دلیل استفاده از نقشه های سایز کوچک را بیان می کنیم.

نخ و نقشه کدبندی تابلو فرش

نقشه سنتی و کامپیوتری تابلو فرش چیست؟

برای بافت تابلو فرش و یا قالی برای اینکه بتوانید طرح ها را روی فرش پیاده کنید نیاز است که یک نقشه داشته باشید و از روی آن نقشه بتوانید گره قالی را با رنگ های مختلف به گونه ای رو قالی ببافید که طرح مورد نظر روی قالی اجرا شود.
نقشه فرش قالی به دو نوع است نقشه های سنتی و نقشه های کامپیوتری تابلو فرش

نقشه سنتی فرش چیست؟

قبل از اینکه نقشه های سنتی به وجود بیان طرح ها قالی های قدیمی به صورت ذهنی بافته می شد و کمتر طرح های پیچیده ای رو میشد روی قالی اجرا کرد ولی بعد از به وجود آمدن نقشه های سنتی طرح ها اجرایی رو قالی بیشتر و پیچیده تر شد منظور از پیچیدگی شلوغی طرح است.

نقشه سنتی تابلو فرش

نقشه های سنتی قالی به نقشه های گفته می شود که طراح بروی یک کاغذ نقشه یا کاغذ شطرنجی آن را نقاشی می کند و سپس آن را رنگ آمیزی کرده و برای آن کارت رنگ تعیین می کند بعد از آن نقشه را با کمک ماژیک نقطه گذاری می کنند تا خواندن نقشه برای بافنده آسان شود و هر نقطه نشان دهنده یک گره است.

خواندن نقشه های سنتی نیاز به مهارت بالایی دارد و خیلی باید توجه کرد که رج اشتباهی بافته نشود و یا غلط بافی صورت نگیرد. برای اینکه فرق نقشه های کامپیوتری فرش دستباف با نقشه خوانی سنتی فرش را بصورت دقیق بدانید از مقاله که در این زمینه نوشته و منتشر شده است را مطالعه نمایید.

البته این نکته رو هم باید اضافه کنیم که نقشه های سنتی هنوز هم کاربرد دارند و فقط نقشه های سنتی در زیمنه تابلو فرش ها کم رنگ شده است ولی هنوز هم بافنده های فرش های با ابعاد بزرگ مانند 6 متری و 9 متری و ابعاد بزرگتر از نقشه های سنتی برای بافت استفاده می کنند.

نقشه های کامپیوتری تابلو فرش چیست؟

بعد از نقشه های سنتی نوبت به نقشه های کامپیوتری یا به اصطلاح نقشه های کدبندی نیز گفته می شود رسید. نقشه های سنتی با اینکه قدرت پیاده کردن طرح های پیچیده را دارند ولی باز هم انقدر دقیق نیستن و اشتباه زیادی در هنگام بافت رخ می دهد.

بعنوان مثال تصویر یک شخص را می توان با کمک نقشه های سنتی بافت ولی آن دقت لازم را نخواهد داشت و همچنین در نقشه های سنتی از تعداد رنگ بالا نمی توان استفاده کرد و تعداد رنگ بالا در نقشه های سنتی بافنده را سردرگم خواهد کرد.

اما با آمدن نقشه های کامپیوتری همه چی آسان شد و هر کسی که بتواند گره زدن ساده بیاموزد هر نوع طرحی که بخواهد می تواند به وسیله نقشه ای کدبندی فرش پیاده کند.

نقشه های کامپیوتری توسط نرم افزارهای خاصی که برای اینکار تولید شده است طراحی می شود. بافنده برای بافت اصلا نیاز به هیچ نقشه ای ندارد و طرح قالی توسط یک سری کد و عدد بافته می شود و اینکار باعث می شود درصد خطا در بافت به صفر برسد.

ادامه مطلب  نخ مرینوس چیست؟ خرید اینترنتی نخ مرینوس

نقشه کامپیوتری تابلوفرش ( کدبندی)

نقشه های کدبندی قالی توسط طراحی که طراحی شد در کنار طراحی یک پالت رنگ استخراج می شود و بعد از آن نخ ها بصورت کامل تو خمره های رنگرزی رنگ شده و سپس نخ را به صورت توپ درآورده کد گزاری می کنند و تو یک پک بسته بندی شده و آماده به دست بافنده می رسد.

اما در نقشه های سنتی شما باید خودتون کارت رنگ را در دست گرفته و در به در مغازه های نخ فروشی به دنبال نخ بگردید و اینکه نخ کم یا زیاد بیاد هم بستگی به شانس شما دارد ولی در نقشه های کامپیوتری بدلیل اینکه وزن توسط نرم افزار تعیین می شود امکان اینکه نخ کم بیاد صفر است.

البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که اندازه گره ها توسط بافنده باید رعایت شود تا نخ کم نیاید.

اما فرق عمده نقشه های سنتی و کامپیوتری در دقت و کیفیت نقشه است که نقشه های کدبندی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و چون توسط کامپیوتری طراحی میشود بسیار دقیق است و همچنین بافت نقشه های کدبندی هم بسیار آسان است ما آموزش خواندن نقشه کامپیوتری تابلو فرش را به رایگان و بصورت ویدئو آماده کرده ایم که می توانید آن را تماشا کنید.

چرا برای شروع قالی بافی باید از نقشه تابلو فرش سایز خیلی کوچک استفاده کنیم؟

بافت قالی مخاطبین بسیاری دارند و هر کدام از هنرجو های رشته قالی بافی با هدف خاصی روی به این رشته می آورند بعنوان مثال یکسری از اشخاص قالی بافی به خاطر کسب درآمد از بافت فرش آن را یاد می گیرند و یا عده ای از روی علاقه دوست دارند بافت فرش را یاد بگیرند و برای منزل خودت قالی ببافند.

هر هنر و صنعتی سختی های خاص خود را دارا هستند و قالی بافی نیز از این امر مستثنا نیست و همچنین برای شروع هر هنر و یا صنعتی لوازم و وسایلی برای شروع مورد نیاز است. در قالی بافی نیز برای شروع شما باید لوازم و وسایل اولیه برای شروع یادگیری بافت فروش را تهیه کنید.

قالی بافی در کنار اینکه شغل پردرآمدی است هزینه های تقریبا بالایی برای شروع نیاز دارد که باید هزینه کنید و برای انجام هر کاری بعنوان کار اول ایراداتی را به همراه خواهد داشت.
بگذارید با یک مثال توضیح دهیم:

شما فرض کنید برای اولین بار قالی بافی رو آموزش دیده اید و نوبت آن رسیده است که ابزار و ملزومات قالی بافی را تهیه و شروع به بافت کنید و شما برای دست اول یک طرح متوسط به اندازه 90*60 سانت انتخاب می کنید که اگر بخواهم هزینه های تقریبی یک طرحی به اندازه ی 60*90 را محاسبه کنیم تقریبا نزدیک 700 الی 800 هزار تومان باید هزینه کنیم. البته بسته به نوع طرح هزینه های می تواند بالاتر نیز برود.

نخ و نقشه کامپیوتری تابلو فرش

بافنده ای که برای اولین بار و به اصلاح اولین دستش است مطمینن در بافت دچار مشکل و ایراداتی خواهد شد. این ایرادات می تواند شامل عدم صحیح بافت, عدم صحیح کوبیدن دفه، عدم صحیح پودکشی، بالازدگی فرش، پایین زدگی فرش و …. از این قبیل ایرادات باشد.

ما همیشه توصیه می کنیم برای کسانی که علاقه دارند هنر بافت فرش را یاد بگیرند از طرح های کوچک استفاده کنند و دلایل خیلی روشنی برای اینکار وجود دارد.

  • شما هزینه کمتری برای یادگیری پرداخت میکنید.
  • اگر در اواسط یادگیری برای شما لذت بخش نبود و یا علاقه به بافت نداشتید هزینه کمی را از دست خواهید داد.
  • بافت طرح کوچک آسان است و سریع به اتمام می رسد.
  • هزینه ای که برای تهیه ابزار و ملزومات آن پراخت کرده اید با فروش تابلو فرش باز به شما بر میگردد به عبارتی برای شما صفر تومن آموزش قالی بافی و تهیه ابزار آن تمام می شود.
  • اگر اشتباهاتی را در هنگام بافت مرتکب شوید خیلی سریع می توانید آن را رفع کنید.
  • اگر در آخر کار و بعد از اتمام، تابلو فرش شما ایراداتی داشت به آن پی می برید و در بافت قالی های بزرگتر به خاطر اینکه تجربه کسب کرده اید دیگر آن اشتباهات را تکرار نمی کنید.
  • هزینه های خیلی پایین نسبت به طرح های بزرگتر
ادامه مطلب  تبدیل عکس به تابلو فرش | تبدیل عکس نخ و نقشه کدبندی تابلو فرش

آیا طرح های آموزشی تابلو فرش را می توانیم بعد از بافت بفروشیم؟

این سوال یکی از مهمترین سوال هایی است که بیشتر هم پرسش می شود این است که می توانم طرح آموزشی را بعد از اتمام بافت بفروش برسانیم یا نه؟

همانطور که از اسم طرح مشخص است طرح آموزشی است و صرفا برای یادگیری طراحی و تولید می شود اما هیچ فرقی با طرح های سایز بزرگ از نظر کیفیت و جنس نخ استفاده شده ندارد و به راحتی می توانید بعد از اتمام آن را به فروش برسانید.

با فروش طرح آموزشی تابلو فرش به چه میزان سود خواهیم کرد؟

شما نباید از یک طرح آموزشی انتظار سود آنچنانی داشته باشید به دلیل اینکه سایز آن کوچک است و تقریبا اندازه 20*30 سانت می باشد ولی خب طرح های آموزشی این کمک را به شما می کنند که هزینه اولیه که برای ابزار و ملزومات قالی بافی پرداخت کرده اید را با فروش آن بدست آورید و بدین صورت ابزار و دار قالی بافی برای شما رایگان تمام می شود و در بافت های بعدی نیازی به ابزار قالی بافی نخواهید داشت و فقط ملزم به تهیه نخ و نقشه و دار قالی خواهید بود.

تفکر

این هم نوعی سود کردن محسوب می شود ولی فقط این نوع سود کردن داخل سایت هنرکده محمدی امکان پذیر است زیرا آموزش 0 تا 100 قالی بافی بصورت رایگان داخل سایت موجود است و می توانید آنها را تماشا کنید و یاد بگیرید و به دوستانی که به هنر قالی بافی علاقه دارند معرفی کنید.

زیرا بدون ریالی هزینه برای آموزش بافت فرش نمی پردازید ولی اگر بخواهید آموزشگاه قالیبافی ثبت نام کنید حداقل باید 400 هزار تومان هزینه کنید ولی شما می توانید فقط با 299 هزار تومان کلیه ابزار و ملزومات قالی بافی رو از هنرکده محمدی تهیه کنید و بصورت رایگان آموزش ببینید.

از کجا نخ و نقشه آموزشی تابلو فرش تهیه کنیم؟

الان که با مزیت تهیه و بافت طرح های آموزش تابلو فرش آشنا شده اید نوبت آن رسیده است که آن را تهیه و شروع به بافت کنید.

بیشتر فروشگاه های لوازم قالی بافی طرح هی آموزشی را بفروش می رسانند اما نکاتی هست که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید

حتما جنس نخ و کیفیت آن را از فروشنده جویا شوید و مطمئن شوید که از کیفیت مطلوبی برخوردار است و اینکه تضمین می کند نخ وسط کار کم نیاید یا نه!!

اگر فروشگاه لوازم قالی بافی در شهر شما وجود ندارد شما می توانید با خیال راحت از هنرکده محمدی خرید کنید و طی 48 ساعت طرح بدستتان خواهد رسید.

چرا باید از هنرکده محمدی نخ و نقشه قالی بافی را تهیه کنیم؟

بدلیل اینکه هنرکده محمدی یک مجموعه متشکل از خبره های صنعت فرش است که تمام تلاش آن زنده نگه داشتن این صنعت و آموزش به هنرجوهایی که علاقه دارند این هنر زیبا را یاد بگیرند. و همچنین تولید کننده ابزار و نخ و نقشه های کامپیوتری است و تمامی محصولات خود را با تضمین به دست مشتری می رساند.

ادامه مطلب  نخ و نقشه تابلو فرش تبریز را از کجا تهیه کنیم؟

هنرکده محمدی تضمین می کند که طرح که بدست شما می رسد از کیفیت بالایی برخوردار است و کلیه استاندارد ها رعایت شده و شما در هنگام بافت دچار مشکل نخواهید شد و همچنین پشتیبانی ما یارو همراه شما خواهد بود.

لوگو هنرکده محمدی

تمام تلاش تیم ما بر این است که بهترین ها را ارائه کنیم و بتوانیم به مخاطبان خود ارزشی را منتقل کنیم نه صرفا فقط به فکر درآمد باشیم و به همین خاطر طرح های آموزشی ما با کمترین سود ممکن بفروش میرسد تا هر شخص که به این هنر علاقه دارد بتواند از این طرح ها و آموزش های رایگان سایت ما استفاده کندو قالی بافی را با کمترین هزینه آموزش ببیند.

ما در هنرکده محمدی با آنالیز و بررسی، طرح های آموزشی را برای فروش انتخاب کرده ایم که بین مشتریان بسیار محبوب بوده و پرطرفدار هستند و به راحتی می توان آنها را بعد از اتمام به فروش رساند.
در پایین می توانید نمونه طرح های آموزشی هنرکده محمدی را ببینید:

نخ و نقشه کامپیوتری طرح گل کد: 11-1

نخ و نقشه کامپیوتری طرح گل کد: 1-1

نخ و نقشه کامپیوتری طرح گل کد: 7-1

نخ و نقشه کامپیوتری طرح گل کد: 2-1

برای دیدن نخ ونقشه های آموزشی تابلو فرش بیشتر اینجا کلیک کنید

نتیجه گیری و کلام آخر

به صورت خلاصه ما فهمیدیم که برای شروع قالی بافی باید از طرح های سایز کوچک استفاده کنیم به دلیل اینکه ارزان هستند و خیلی زود بافت آنها به اتمام می رسد، اگر اشتباهی در حین بافت رخ دهد قادر خواهیم بود سریع آن اشتباه را جبران کنیم، اگر در پایان کار تابلو فرش ما ایراد داشت کمتر ضرر خواهیم کرد و هچنین می توانیم طرح آموزشی خود را بعد از تمام شدن به فروش برسانیم.

خیلی ممنون از شما که با ما همراه بوده اید و مقاله را مطالعه کرده اید امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد شما هم اگر تجربه ای در این زمینه داشته اید خیلی خوشحال خواهیم شد که با ما در میان بگذارید.
تجربه شما در بافت نقشه های طرح آموزشی چه بوده است برایمان زیر همین پست بنویسید.

.

.

.

.

.

.

.

.

نقشه تابلو فرش سایز کوچک، نقشه قالی کوچک، چرا قالی باف ها از نقشه استفاده میکنند، چرا قالی بافان از نقشه استفاده می کنند، نقشه ی تابلو فرش کوچک، نقشه تابلو فرش سایز خیلی کوچک، دانلود نقشه تابلو فرش سایز کوچک، نخ و نقشه تابلو فرش سایز کوچک، طرح قالی بافی کوچک، تابلو فرش کوچک، نقشه تابلو فرش کوچک، نخ و نقشه تابلو فرش آموزشی، تابلو فرش سایز کوچک، خرید نخ و نقشه تابلو فرش سایز کوچک، تابلو فرش سایز خیلی کوچک، طرح تابلو فرش کوچک، کوچکترین سایز تابلو فرش، نقشه فرش کوچک، تابلو فرش خیلی کوچک، نخ و نقشه تابلو فرش کوچک، تابلوفرش کوچک، نقشه قالی خیلی کوچک، قالي بافي نقشه تابلو فرش سایز کوچک، نقشه قالی بافی، کوچکترین تابلو فرش، نقشه قالی دستباف کوچک، نقشه فرش دستباف کوچک، نقشه قالی کوچک ساده، نقشه فرش کامپیوتری کوچک، تابلو فرش دستباف سایز کوچک، طرح فرش کوچک، نقشه های قالی بافی، طرح تابلو فرش، نقشه ی قالی بافی، فرش دستباف نقشه تابلو فرش سایز کوچک، قالی بافی کوچک، نخ و نقشه تابلو فرش کامپیوتری، نقشه تابلو فرش دستباف ساده، نقشه رایگان تابلو فرش، تابلو فرش ابعاد کوچک

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
هزینه دوره آموزش قالیبافی 900 هزارتومن

فقط امروز با تخفیف 399 هزارتومن

پکیج کامل لوازم قالی بافی شامل کلیه لوازم قالی بافی

دارقالی، نخ و نقشه کامپیوتری تابلوفرش، نخ چله، پودضخیم، پود نازک، دفه، سیخ پودکشی، قلاب، هاف، تسمه

اشتراک در
اطلاع از
guest

16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سایه
سایه
4 سال قبل

من یکی از این طرح های آموزشی گرفتم و میخواستم بعد از بافت بفروشم ولی تصمیمم عوض شد اولین دست بافتم بود و دوست داشتم بزنم خونه خودم

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل
پاسخ به  سایه

بله همیشه بافت دست اول فرش برای اکثر بافنده ها مهمه و چون کار اولشون هست دوست دارند اونو برای خودشاون نگه دارند.

الهام
الهام
4 سال قبل

سلام
بدی طرح های کوچک آموزشی فرش این است که خیلی اندازه ی کوچکی دارند

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل
پاسخ به  الهام

با سلام
بله همانطور که از اسمشون مشخص است برای آموزش بافت فرش تهیه و تولید میشن و بیشتر جنبه آموزشی دارن و هدف از کوچک بودنشون هم اینه که هم قیمت ارزانتری دارند و هم زود بافته شده و به اتمام میرسند و هنرجوها میتونن طرح های بزرگتری را برای بافت انتخاب کنند.
ممنون از نظرتون 🌹🙏

مهسا خالقی
مهسا خالقی
4 سال قبل

سلام ممنون مفید بود
بنده نخ و نقشه آموزشیم رو از شما گرفتم و واقعا از پشتیبانی عالیتون ممنونم
مثل یک مربی دلسوز هر وقت پیام میدیم پاسخگو هستید مرسیییییی🌹🙏

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل
پاسخ به  مهسا خالقی

با سلام

خواهش میکنیم ممنون از شما که ما رو انتخاب فرمودید برای آموزش قالی بافی 🌹🙏

فاطمه
فاطمه
4 سال قبل

من هم موافقم که با طرح کوچک یاد بگیریم برای آموزش من یک دوستی داشتم از نخ و نقشه های طرح بزرگ برای کار اولش استفاده کرد و در اخر هم تابلو فرشش اندازه درستی نداشت و پایین زدگی داشت هر جا هم برای فروش برد کسی خریدار نبود و کلی ضرر کرد.

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل
پاسخ به  فاطمه

با سلام

بله درست میفرمایید به احتمال خیلی زیاد برای هنرجوهای که دست اولشون هست و ممکنه که اشتباهی تو مراحل بافت باشه همیشه توصیه میشه از طرح های آموزشی تابلو فرش استفاده کنند.
ممنون از نظر مفیدتون

سیاوش خطیبی
سیاوش خطیبی
4 سال قبل

سلام خسته نباشید یک سوال داشتم
آیا نقشه فرش های زیر پایی ، همشون سنتی هستن یا نقشه کامپیوتری هم دارن؟
به عنوان مثال فرش زرع نیم طرح سالاری ، نقشه کامپیوتری داره؟

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل
پاسخ به  سیاوش خطیبی

سلام
ممنون
بلخ نقشه کامپیوتری زرع و نیم سالاری هم وجود داره

هانی
هانی
4 سال قبل

سلام . من فک میکنم نمیتونم قالی رو خودم بفروشم ولی میخام برا قالیبافی دارکوب کار کنم و تحویل بدم و حق دست بگیرم ایا ب نظرتون حقدست قالی بافی پولش خوبه یا نمی ارزه؟

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل
پاسخ به  هانی

سلام
در دو صورت هم میتونید کار کنید هم برای خودتون قالی ببافین هم دستمزدی کار کنید

اسماعیلی
اسماعیلی
4 سال قبل

سلام خسته نباشید ما اگر بخواهیم نمونه طرحهای اولیه بافت فرش اموزشی رو ببینیم چهکار باید بکنیم؟

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل
پاسخ به  اسماعیلی

سلام وقتتتون بخیر
برای دیدن طرح های آموزشی تابلو فرش میتونید به صفحه زیر مراجعه کنید:
https://carpetm.ir/shop/

نگار بازرگانی
نگار بازرگانی
4 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
میخواستم بپرسم در نقشه های کامپیوتری دیگه خبری از گرههای هنری نداره یعنی با گره ترکی کل نقشه رو میشه به همون مدل بافت مثلا سایه هارو یا چهره
تشکر

هنرکده محمدی
هنرکده محمدی
4 سال قبل

سلام وقت بخیر
بله الان کلیه طرح ها به همین شکل و با گره ترکی بافته می شه

اسکرول به بالا
Open chat
سوالی درباره پکیج آموزش دارید بپرسید؟
سلام
اگر در مورد پکیج های آموزشی سوالی دارید بپرسید؟ در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد