آموزش رایگان قالی بافی + دانلود فیلم آموزشی بافت تابلو فرش

هنرکده محمدی

 

قسمت اول از آموزش 0 تا 100 قالی بافی

آموزش قالیبافی، اگر شما هم تصمیم دارید قالی بافی را از مبتدی تا پیشرفته آموزش ببینید باید بهتون بگیم که جای درستی آمدید. در این مقاله ما تصمیم داریم قالی بافی کامپیوتری را به صورت رایگان آموزش دهیم به طوری که شما دیگر نیازی به فیلم، کتاب آموزش قالی بافی و یا مراجعه به آموزشگاه های قالی بافی را نخواهید داشت. در این آموزش ها ما تضمین می کنیم که شما فقط با دیدن 5 ویدئو توانایی بافت 0 تا 100 هر گونه قالی و تابلو فرش را بدست آورید.
پس اگر شما هم میخواهید هنر اصیل ایرانی را یاد بگیرید و از طریق آن برای خود درآمد زایی داشته باشید و یا خودتان فرش خانه خودتان را ببافید در ادامه با ما همراه باشید تا شگفت زده شوید.

قالی بافی چیست؟

قالی بافی یکی از هنرهای اصیل ایران ایست که از زمان های قدیم تا به الان با فرهنگ و مردم ایران زمین همراه بوده است.
قالی بافی از کنار هم قرار گرفتن گره ها تشکیل می شود که به اصطلاح به تعداد گره های کنار هم یک رج گفته می شود و بعد از آن عمل پود کشی انجام می شود که پود به سلسله نخ هایی گفته می شود که بعد از بافته شدن یک رج کامل از لای چله ها عبور داده می شود و با کوبیدن دفه محکم شده و تکرار آن در طول بافت باعث حفظ و نگهداری گره ها می شود.
پود با کوبیده شدن استحکام و پایداری گره ها را زیاد کرده و به عمر مفید قالی می افزاید.

آیا می توان قالی بافی را در آپارتمان یا خانه انجام داد؟

اکثر علاقه مندان به هنر قالی قبل از این که بخواهند شروع به بافت کنند می خواهند بدانند که آیا برای بافت قالی باید مکان خاصی داشته باشیم یا می توانیم قالی بافی را در منزل انجام دهیم؟ باید به آن دسته از هنرجوها که با این سوال روبرو هستند بگوییم که بافت قالی جزء کارهایی می باشد که میتوانید در هر مکانی که دار قالی شما جا می شود می توانید عمل بافت را انجام دهید.

برای بافت فرش هم می توانید به کارگاه های قالی بافی مراجعه کنید و در آنجا مشغول به کار شوید و هم می توانید ابزار و وسایل قالی بافی را تهیه کرده و در خانه شروع به بافت کنید.

یکی از سوال هایی که بیشتر پرسیده می شود این است که آیا صدای دفه کوبیدن باعث آزار و اذیت همسایه نمی شود؟ یا “من ميخواهم يک تابلو فرش ببافم ولي در يک آپارتمان زندگي مي کنيم به نظر شما چي کار ميشه کرد که صدا خونه ي همسايه ها نرود و اونها اذيت نشوند.”

در پاسخ به این سوال باید جواب داد که اگر شما می خواهید قالی بافی را در ساختمان انجام دهید بهتر است برای جلوگیری از ایجاد صدا زیر پایه های دار قالی زیر انداز ضخیمی بیاندازید تا از صدای ناشی از دف جلوگیری کنید.

کسب درآمد با قالی بافی

یک سوال متداول کسانی که می خواهند شروع به بافت فرش کنند.
آیا از طریق قالی بافی می تواند کسب درآمد کرد؟ بله حتما چرا که نه! بافت قالی در اصل بعنوان شغل اول شناخته می شود، هستند اشخاصی که از طریق بافت قالی کسب درآمد و امرار معاش می کنند و چرخ زندگی خود را از طریق بافت قالی می چرخانند.


همه در وحله اول علاقه دارند که بدانند درآمد حاصل از بافت فرش چقدر است، یک میلیون، دو میلیون، سه میلیون و…؟ً! هرگز در هنر قالی بافی نمی توان عدد ثابتی را برای درآمد در نظر گرفت به دلیل اینکه به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد اعم از :

 • اندازه ی تابلو فرش یا قالی
 • طرح و نقشه تابلو فرش
 • کیفیت و جنس نخ بافت
 • جنس نخ چله
 • کیفیت بافت قالی
 • و …

پس از این تعبیر می توان نتیجه گرفت که نمی توان عدد مشخصی را برای درآمد در ماه در نظر گرفت اما این دلیل بر این نمی شود که بگوییم قالی بافی درآمدی ندارد بلکه قالی بافی یکی از پر درآمد ترین کسب و کارها است که هنرجو می تواند درآمد بین 3 میلیون تا 20 میلیون داشته باشد و اگر توانایی بافت قالی در ابعاد بزرگتر مانند فرش های 6 متری و 12 متری را داشته باشد درآمد بالای 100 میلیون خواهد داشت.

چگونگی کسب درآمد میلیونی از بافت قالی؟

برای اینکه شما به این عدد و ارقام از کسب درآمد برسید باید با مشاوران ماهری که در این عرصه فعالیت می کنند مشورت کنید.

حالا از کجا مشاور فرش گیر بیاریم؟!
شما با مشاورین فرش یک کلیک فاصله دارید، شما می توانید از طریق تلگرام با مشاورین متخصص ما در ارتباط باشید و قبل از اینکه شروع به بافت کنید با مشاوران ما مشورت کنید تا بهترین طرح و نقشه را برای بافت و کسب درآمد میلیونی از فرش را به شما معرفی کنند.

مدت زمان بافت فرش دستباف چقدر است؟

در اینجا می توانیم بگوییم که همه چی بر می گردد به بافنده ی قالی. یعنی اگر سرعت عمل بالایی داشته باشید قطعا زودتر به نتیجه می رسید به عبارتی می توان گفت سرعت بافت شما با مدت زمان پایان بافت قالی ارتباط مستقیم دارد. مدت زمان بافت قالی هم مانند درآمد فرش بستگی به عوامل متعددی دارد که تعدادی از آن عبارت است از:

 • سرعت بافت گره
 • چله کشی صحیح و یکدست
 • تعداد رنگ نخ و نقشه طرح قالی
 • اندازه ی قالی
 • و…

مدت زمان بافت فرش دستباف چقدر است؟

از بین مهمترین گزینه های بالا می توان به سرعت بافنده و اندازه فرش اشاره کرد که هر چقدر بافنده کند باشد زمان بیشتری طول خواهد کشید تا قالی به اتمام برسد همچنین اندازه ی فرش نیز تاثیر بسیاری در زمان بافت دارد به عبارتی بافت یک تابلو فرش به ابعاد 400*500 گره زمان کمتری نسبت به قالیچه ای به اندازه ی 1 متر در 1.5 متر خواهد برد.

اصلا نیازی نیست شما نگران مدت زمان اتمام قالی باشید چون مجموعه ما کتابی به همین عنوان ” آموزش تند بافی فرش” منتشر کرده است که می توانید از این لینک دریافت کنید و به شما قول خواهیم داد که سرعت بافت شما به طرز شگفت انگیزی چند 10 برابر خواهد شد.

آیا آموزش رایگان قالی بافی وجود دارد؟

قطعا جواب این سوال مثبت است، دقیقا صفحه ای که شما الان حضور دارید قالی بافی را از صفر تا صد و از پایه تا پیشرفته به شما رایگان آموزش خواهد داد.
مجموعه ی ما برای اینکه این هنر اصیل و دیرینه ی ایران زمین ادامه دار باشد و میراث آیندگان شود و همچنین هنرجوهایی که علاقه به بافت تابلو فرش دارند و به دلایل مختلفی اعم از نبود زمان کافی برای رفتن به آموزشگاه های قالی بافی و همچنین هزینه های کلاس های هنگفت بافت فرش را ندارند و یا حتی آموزشگاهی در شهر و یا استان آنها وجود ندارد بتوانند از طریق آموزش های آنلاین قالی بافی ما استفاده کرده و این هنر زیبا را بیاموزند.

آموزش ها ما به صورت ویدئو، آنلاین، رایگان و بدون نیاز به حضور فیزیکی بافت را به شما یاد خواهد داد. شما تنها فقط با دیدن 5 کلیپ توانایی بافت تابلو فرش هایی به اندازه ی یک برگه ی آ4 تا قالی هایی به اندازه 12 متر را خواهید داشت!!! جای تعجب ندارد ویدئو های آموزشی ما بسیار آسان و روان و با حذف بخش های غیر ضروری بافت فرش را به شما آموزش می دهد و همچنین تا پایان بافت فرش پشتیبان شما خواهد بود تا اگر احتمال به مشکلی برخوردین یا سوالی داشتین می تونید از طریق پشتیبانی با متخصصان در ارتباط باشید.

برای قالی بافی باید از کجا شروع کنم؟

باید خدمت شما عرض کنیم که شما همین الان هم شروع کرده اید چون ما در ادامه همین مقاله می خواهیم ابزار و وسایل قالی بافی و روش تهیه آن را به شما بگوییم و با مقدمات بافت فرش آشنایتان کنیم و در قسمت بعدی شروع به بافت کنید.

شما قبل از اینکه شروع به بافت کنید باید بدانید که ما چه نوع بافتی را می خواهیم به شما آموزش دهیم بافتی که قرار است به شما یاد بدهیم از نوع گره ترکی بوده و نقشه بافت هم از نوع نقشه های کامپیوتری تابلو فرش خواهد بود.

اگر نمی دانید گره ترکی و نقشه های کامپیوتری فرش دستباف چیه اصلا نگران نباشید در ادامه با همه ی این‌ها آشنا خواهید شد.

آموزش بافت تابلو فرش گره ترکی

منظور از گره نخ مرینوس، پشمی، کرک و یا ابریشمی است که به ردیف و در کنار هم دور تارهای چله پیچیده و روی هم قرار می گیرند، گره ها ساختار اصلی فرش دستباف را تشکیل می دهند گره در گویش های مناطق مختلف به نام های ایلمک، ریشه، خفت، پیچه، دانه و گند نیز نامیده می شود در میان آنها ایلمک و ایلمه از گویش های آذربایجانی است.

آموزش بافت گره ترکی

برای بافت قالی گره های متنوعی وجود دارد که می توان به گره ترکی، گره فارسی، گره هنری، گره یو و… اشاره کرد.
آیا باید همه ی گره ها را یاد بگیریم تا بتوانیم قالی بافی کنیم؟!!! اصلا شما نیازی نیست همه گره ها رو بلد باشید. ما بهترین و با کیفیت نوع گره یعنی گره ترکی را به شما یاد می دهیم، شما با یاد گرفتن همین یک نوع گره قادر خواهید بود همه نوع تابلو فرشی در ابعاد و اندازه های مختلف ببافید.

چرا گره ترکی یا بافت ترکی؟

همانطور که گفته شد گره ترکی یکی از مرغوبترین نوع گره است که به جرات می توانیم بگوییم که بیش از 80 درصد از بافت های فرش از همین نوع گره بافته شده است. شما اگر یک سری به بازار فرش فروشان و یا یک گالری عرضه ی تابلو فرش دستباف بزنید و از فروشندگان آنها نوع بافت گره تابلو فرشهایشان را بپرسید بسیاری از آنها در جواب به شما یک پاسخ خواهند داد: ” گره ترکی”

با این حال اگر شما هم کنجکاو هستین که بدانید باقی گره ها به چه شکل بافته می شود می توانید مقاله ای که در همین زمینه در سایت منتشر شده است را مطالعه کنید: انواع گره فرش بافی

آموزش چله کشی فرش دورو

چله مجموعه نخ هایی است که به موازات یکدیگر با قدرت کششی یکسان در جهت طولی بر روی دار قالی چله کشی یا به اصطلاح دوانیده می شود. جنس نخ چله کشی بر سه نوع پنبه، پشم، ابریشم است و ما در ویدیو های آموزشی از چله ی پنبه استفاده می کنیم.

آموزش چله کشی دو و ترکی

چله کشی هم در نوع خود انواع مختلفی دارد و به روش های متنوعی این عمل انجام می شود، چله کشی ترکی و چله کشی فارسی، که ما نوع اول یعنی چله کشی ترکی را در ویدیو های خود قرار داده و به شما آموزش می دهیم برای اطلاعات بیشتر درباره ی انواع چله کشی می توانید اینجا کلیک کنید.

آموزش نقشه خوانی سنتی و کامپیوتری تابلو فرش دستباف

تهیه نقشه کاری است ظرف که به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد. فقط یک نقشه کش ماهر قادر به انجام آن است. برای اینکه بتوانید طرح مورد نظر خودتان را روی قالی پیاده کنید شما نیاز به نقشه ی قالی خواهید داشت. نقشه قالی طرح، شکل و سبک و سیاقی است که بافنده را قادر می سازد تا بتواند طرح را بروی دار قالی و بر روی چله ها با کمک گره ببافد.

نقشه سنتی تابلو فرش دستباف چیست؟

نقشه های سنتی به تناسب رجشمار قالی روی کاغذهای شطرنجی پیاده می شود و کاغذهای شطرنجی خود به مربع های بزرگ (100 خانه میلی متری) تقسیم شده است و هر کدام از آنها یک گره به حساب می آید که با نقطه رنگ مشخص می شود. به مرور زمان و با روی کار آمدن نقشه های کامپیوتری تابلو فرش و به دلیل اینکه نقشه های سنتی دقت و کیفیت و تعداد رنگ پایینی دارد رو به منسوخ شدن است و کمتر کسی از نقشه های سنتی برای بافت تابلو فرش استفاده می کند و همچنین درآمد نقشه های سنتی به جز در اندازه های بالای یک متر از نقشه های کامپیوتری کمتر است.

نقشه سنتی تابلو فرش

نقشه ی کامپیوتری تابلو فرش چیست؟

به نقشه فرشی که توسط کامپیوتر تهیه و طراحی می شود، نقشه ی کامپیوتری می گویند. امروزه شما با کمک نقشه های کامپیوتری می توانید هر عکسی را که دلتان می خواهد توسط اسکنر اسکن و آن را تبدیل به نقشه کامپیوتری و سپس تابلو فرش نمایید. در این نقشه ها هم مانند نقشه های سنتی نخ های رنگی باید در نقطه های رنگی به کار برده شوند و در کامپیوتر این رنگ ها با کد مشخص شده اند و اطلاعات رنگ ها را کامپیوتر در اختیار بافنده قرار می دهد. برعکس بافتهای سنتی و دستی این کار کمکی به خلاقیت هنری بافنده نمی کند.

نخ و نقشه کامپیوتری تابلو فرش

در طراحی نقشه هم کامپیوتر دارای سرعت و کیفیت بالایی است و نقشه های کامپیوتری بسیار منظم و دقیق هستند. امروزه در بافت تابلو های چهره شخصی و تزئینی بیشتر از این نقشه ها استفاده می شود. ما هم همین نوع نقشه را به شما در آموزش ها یاد خواهیم داد البته به نقشه های کامپیوتری نقشه های کدبندی هم گفته می شود و این نکته نیز قابل ذکر است که برای بافت نقشه های کامپیوتری شما نیازی به کامپیوتر ندارد و به اصطلاح و به دلیل اینکه طرح ها با نرم افزارهای که مخصوص کامپیوتر هستند و بر روی آنها نصب می کنند می گویند نقشه، طرح های کامپیوتری به صورت یکسری برگه هایی که بروی آنها کد (عدد) چاپ شده است در اختیار بافنده قرار می گیرد.

ابزار و وسایل لازم برای بافت فرش

شما قبل اینکه بخواهید آموزش را شروع کنید نیاز هست که با ابزار و وسایل قالی بافی آشنا شوید و بدانید کاربرد هر کدام از آنها به چه شیوه ایست. در ادامه کلیه ی لوازم قالی بافی که نیاز است تهیه کنید را به صورت لیست برایتان آماده کرده ایم.

ست ابزار قالی بافی

دار قالی

اول از همه شما برای یادگیری قالی بافی نیاز به یک دارقالی برای چله کشی دارید. دار قالی چهار چوب فلزی و یا چوبی است که از دو ستون (راست روها) سردار و زیر دار به زاویه 90 درجه نسبت به هم تشکیل شده است. برای اطلاعات بیشتر درباره ی دار قالی به شما مقاله ی انوع دار قالی را معرفی می کنیم که اطاعات جامع ای درباره ی قالی بافی در آن منتشر شده است.

دار قالی

اما برای شروع شما به یک دار قالی آموزشی فلزی به ابعاد 40*40 سانتی متر نیاز دارید. بعد از آموزش شما می توانید بر اساس طرحی که انتخاب می کنید دار قالی را تهیه کنید. در ویدیو های آموزشی ما همین ابعاد ذکر شده کافی می باشد.

چوب هاف

قطعه چوبی است نازک و به طول کمی بیشتر از عرض قالی که بعد از اتمام چله کشی برای جدا کردن چله های زیر و رو از چوب هاف استفاده می کنیم ( در ادامه آموزش ها با مفهوم هاف بیشتر آشنا می شوید پس فعلا عجله نکنید)

 

شمشیرک ( تسمه مهار )

وسیله ی چوبی یا فلزی شبیه خط کش است به پهنای 2 سانتی متر به جای نخ مهار در پایین و روی، زیر دار قالی قرار می گیرد. این وسیله پایین بافت را در یک خط مستقیم و صاف نگه می دارد و مانع کج شدن دهنه ی کار در ابتدا می شود. استفاده از آن در پایین دار ضروری است.

قلاب بافت

وسیله ایست شامل دسته ی فلزی با روکش پلاستیکی همراه با تیغ تیز که در انتها به شکل قلاب درآمده است. از تیغه آن برای بریدن نخ و از قلاب آن برای گرفن تار و پود استفاده می شود.

سیخ پود کشی قالی بافی

ابزاری است فلزی با خاصیت فنری با پهنای حدود 2 سانتی متر که به راحتی از لا به لای تارها عبور می کند. نوک آن به شکل قلاب است و به راحتی با پود درگیر می شود طول آن از 40 تا 80 سانتی متر متغییر است.

دفتین ( دفه) یا شانه قالی بافی

ابزاری است که برای کوبیدن پود به کار می رود. دارای دندانه های فلزی است که در انتها به دسته ی فلزی با روکش پلاستیکی و یا فلزی ختم می شود. فاصله و ضخامت دندانه ها با توجه به فاصله تارها تنظیم شده است. عدم استفاده صحیح از دفتین ممکن است باعث صدمه دیدن چله ها شود. به نوع ترکی آن دفه گفته می شود.

قیچی فرش

وسیله ای است فلزی دارای دو تیغه با لبه های تیز که با حرکت دسته های آن به وسیله دست باز و بسته می شود. در فرش بافی برای پرداخت و کوتاه کردن پرز ها به کار می رود.

نخ چله کشی

از مجموع تارها به هم تابیده شده تشکیل می شود و حالت کش سانی دارد و نخ مقاومی در مقابل کشش است و برای چله کشی استفاده می شود. نخ چله سه نوع است: پنبه، ابریشم، پشم
مقاله ای کامل درباره ی انواع نخ چله کلیک کنید.

پود ضخیم ( کلفت )

جنس نخ پود از نوع پنبه کم تاب انتخاب می شود و جهت استحکام و محکمی فرش به کار می رود.

پود نازک

جنس نخ پود از پلی استر و از تاب بیشتری برخوردار است به عنوان پود رو و بعد از پود ضخیم به صورت زیگزاگ تارها را در بر می گیرد. این پود در عین ظرافت نظم خاصی هم به بافت می دهد و مصرف آن از 3 تا 4.5 برابر عرض قالی متغییر است.

نخ و نقشه کامپیوتری تابلو فرش

شما برای شروع بافت نیاز به یک پک نخ و نقشه کامپیوتری آموزشی نیاز دارید. نخ و نقشه های کامپیوتری پک های آماده ای هستند که داخل آن نخ ها طبق پالت رنگی که توسط نرم افزار طراحی فرش تولید می شود رنگ شده اند و تمامی نخ ها به صورت توپ پیچیده شده اند و بر روی آنها شماره ی مخصوص هر نخ درج شده است و همچنین دارای نقشه که به صورت عددی هستند را شامل می شود. جنس نخ استفاده شده در طرح های کدبندی از مرینوس و ابریشم است.

نخ و نقشه کدبندی تابلو فرش

خب تا اینجا شما با ابزار و وسایل قالی بافی آشنا شده اید و می دانید که برای شروع به چه چیزهایی نیاز دارید. شما می توانید با تهیه ی ابزار و وسایل قالی بافی ذکر شده شروع به قالی بافی کنید بسیاری از هنرجو هایی که علاقه مند به هنر فرش هستند به ما پیام هایی ارسال می کنند مبنی بر اینکه در شهر و یا استان ما مکانی برای تهیه ابزار و وسایل بافت فرش نیست به همین دلیل تیم ما برای راحتی هنرجو هایی که قصد یادگیری بافت فرش را دارند پکیج های آموزشی در نظر گرفته است که شامل تمامی وسایل و ابزار قالی بافی است که شما با تهیه ی آن می توانید بلافاصله شروع به کار کنید.

مزیت تهیه پکیج های آموزشی مجموعه ما این است که شما دقیقا ابزار هایی که داخل ویدیو آموزشی با آنها قالی بافی آموزش داده می شود را تهیه می کنید. همچنین پکیج ما شامل پشتیبانی است که بعد از خرید تا پایان بافت طرح آموزشی اگر به مشکلی برخوردین می توانید با پشتیبانی در میان گذاشته و رفع کنید.

برای دیدن قسمت دوم اینجا کلیک کنید.

آیا فیلم های آموزش قالی بافی رایگان است؟

بله -فیلم های آموزش قالی بافی داخل سایت رایگان است

با فیلم آموزشی میشه قالی بافی رو یاد گرفت؟

بله با فیلم های آموزشی قالیبافی میتونید 0 تا 100 قالی بافی را یاد بگیرید

من هیچی از قالی بافی نمیدونم با فیلم های شما یاد میگیرم؟

بله - بدون پیش نیاز فقط با دیدن 6 ویدئو میتونید 0 تا 100قالی بافی رو یاد بگیرید.

لوازم قالی بافی را از کجا میتونم تهیه کنم؟

از داخل سایت و از بخش فروشگاه میتونید کلیه لوازم مورد نیاز قالی بافی را تهیه کنید.

آموزش قالی بافی از صفر تا صد، آموزش تابلو فرش، آموزش قالی بافی مبتدی، دانلود رایگان آموزش تصویری بافت تابلو فرش، اموزش قالی بافی از پایه، آموزش بافت تابلو فرش از ابتدا، آموزش تابلو فرش بافی، اموزش فرش بافی، آموزش قالی بافی از مبتدی تا پیشرفته، بافت فرش کامپیوتری در منزل، آموزش رایگان تابلو فرش، آموزش مجازی ،تابلو فرش، یادگیری قالی بافی،آموزش بافت قالی،دانلود رایگان کتاب آموزش بافت تابلو فرش،بافت فرش دستباف، صفر تا صد قالی بافی، آموزش بافت فرش دستباف، اموزش قالي بافي، آموزش فرش، آموزش قالی بافی سنتی، آموزش صفر تا صد تابلو فرش، آموزش قالیبافی تابلوفرش، آموزش قالی بافی با قلاب، قالي بافي،بافت فرش، بافت، قالی، اموزش بافت قالی، طرز بافت قالی، آموزشگاه قالی بافی، فیلم آموزش قالی بافی، آموزش تصویری قالی بافی، قالیچه بافی، آموزش قالی، آموزش کامل قالی بافی، مراحل بافت تابلو فرش، آموزش بافت فرش ابریشم،، اموزش قالی بافی از مبتدی، آموزش تابلوفرش، تابلو فرش بافی، اموزش فرش، اموزش بافت فرش، نقشه تابلو فرش، برای افراد مبتدی، اموزش مقدماتی قالی بافی، شروع بافت تابلو فرش، کانال آموزش قالی بافی کامپیوتری، آموزش بافت تابلو فرش ابریشم، بافتن فرش دستباف، آموزش بافتن فرش، فیلم آموزش تابلو فرش، آموزش بافتن، تابلو فرش، آموزش بافت قالیچه، طرز بافتن تابلو فرش، آموزش بافتن تابلو فرش دستباف، آموزش بافتن قالی، آموزش، بافتن فرش دستباف، روش بافت قالی، قالی بافی آموزش، چگونه قالی بافی یاد بگیرم، بافتن فرش، آموزش، بافت تابلوفرش، اموزش فرش دستباف، آموزش قالي بافي، طرز بافت تابلو فرش، قالی بافتن، طرز بافت فرش، مراحل قالی بافی، آموزش بافت تابلو فرش با قلاب، آموزش قالی بافی ساده، روش بافت فرش دستباف، آموزش آنلاین قالی بافی، چگونه قالی بافی یاد بگیریم، فیلم قالی بافی، فیلم آموزشی بافت تابلو فرش، طریقه بافت تابلو فرش، تابلو بافی، طرز بافت تابلو فرش ابریشم، طرز بافت قالی ابریشم، اموزش بافت قالی سنتی، اموزش بافت فرش سنتی، آموزش بافت قالی ابریشم، بافتن قالی، اموزش تابلوفرش، روش بافت تابلو فرش، اموزش بافت تابلوفرش، نحوه بافت تابلو فرش، طرز بافت تابلو فرش دستباف، روش قالی بافی، آموزش قالی بافی از ابتدا
اموزش تابلو فرش از ابتدا، آموزش بافت تابلوفرش دستباف، تابلو فرش بافی در منزل، بافت قالی ابریشم، طرز بافتن قالی بافی، مراحل قالی بافی با عکس، فرش بافتن، آموزش بافتن قالیچه، آموزش بافت تابلو فرش تبریزی، فرش بافي، کتاب آموزش قالی بافی، ویدیو قالی بافی، قالي بافي ابريشم، آموزش تابلو بافی، آموزش بافت قالی با قلاب
بافت تابلو فرش دستباف، آموزش قالیچه باف، اموزش شروع قالی بافی، دانلود آموزش قالیبافی، بافت تابلو فرش با قلاب، کلاس قالی بافی، فرش بافت، اموزش بافتن فرش، خومه قالی، آموزش فرش بافی با قلاب، آموزش قالی بافی هستی استان تهران، تهران، قالی بافی سنتی، دار قالی ابریشم، آموزش تابلوفرش دستباف، آموزشگاه تابلو فرش، ساخت تابلو فرش، فیلم بافت تابلو فرش، بافتن تابلو فرش دستباف، اموزش ساخت دار تابلو فرش، آموزش، قالی بافی در اصفهان، کار در منزل قالی بافی در تهران، تآبلو فرش قالی بافی در منزل، نقشه قالیچه دستباف ساده
اولین مرحله قالی بافی، بافت قالیچه، درست کردن قالی، نحوه بافتن تابلو فرش، کلاس فرش بافی، بافت تابلوفرش
آموزش قالی بافی در تهران، فیلم قالی، روش بافت فرش، قالی بافت، قالی بافی در منزل اصفهان، اولین مرحله قالیبافی، آموزش گلیم فرش دستباف، بافت قالی با قلاب، قالب بافی، نقشه قالی بافی، نحوه بافت فرش
اولین مرحله قالی بافی کدام است، اموزش گلیم بافی اخر تابلو فرش، قالی بافی با قلاب، ابریشم قالی بافی
اموزش بافتن تابلو فرش، فرش بافی با قلاب، عکس نوشته قالی بافی، آموزش قالی بافی کامپیوتری، دانلود نقشه تابلو فرش رایگان، دستباف قالی بافی، قالی بافتنی، عکس فرش بافی، اموزش قالی کامپیوتری، چگونه ریشه فرش را ببافم، فرش ریز بافت، آموزش بافتنی از مبتدی تا پیشرفته، کانال آموزش کامپیوتر برای مبتدیان، فیلم بافت فرش دستباف، آموزش بافت تابلو فرش کامپیوتری، چگونه قالی ببافیم، آموزش ابریشم بافی، مراحل بافت فرش، اموزش بافت تابلو فرش شماره ای، کانال تلگرام آموزش تابلو فرش دستباف، کتاب قالی بافی، دانلود فرش، بهترین نقشه فرش دستباف، آموزشگاه قالی بافی در کرج، دانلود نقشه تابلو فرش دستباف، نقشه قالی بافی ساده، تابلو فرش
تابلو فرش قالی بافی، عکس قالی بافی دستی، کلاس قالیبافی، بهترین آموزشگاه قالی بافی در تهران، آموزش بافت تابلو فرش چهره، آموزش تصویری بافت ریشه فرش، قالی بافی در ایران، تابلو فرش دستباف، عکس از قالی بافی، عکس قالیبافی، فرش دستباف، قالی بافی چیست، آموزش تابلو فرش کامپیوتری، سایت قالی بافی، فرش باف، قالی بافی کامپیوتری، چگونه فرش ببافیم، هنر قالی بافی، آموزشگاه فرش بافی در تهران، همه چیز درباره قالی بافی، کلاس قالی بافی در تهران، فرش فیلم، گروه تلگرام فرش دستباف

دوره رایگان آموزش 0 تا 100 قالی بافی

پکیج آموزش قالی بافی شامل کلیه لوازم قالی بافی

دارقالی، نخ و نقشه کامپیوتری تابلوفرش، نخ چله، پودضخیم، پود نازک، دفه، سیخ پودکشی، قلاب، هاف، تسمه

فقط 550 هزارتومان

27 دیدگاه دربارهٔ «آموزش رایگان قالی بافی + دانلود فیلم آموزشی بافت تابلو فرش»

 1. profile avatar
  فریده قاسم نژاد

  ممنون ازاستادعزیز، اموزشتون بسیارعالی هستش لطفااموزش پایین کشی وجداکردن اخرکارازدارهم بزارین، ممنون

  1. profile avatar
   هنرکده محمدی

   سلام خیلی ممنون از شما
   چشم بزودی فیلم آموزشی پاییین کشی فرش و فیلم جدا کردن فرش از دار قالی رو هم داخل سایت منتشر میکنیم🙏🌹

 2. profile avatar

  سلام
  وقتتون بخير
  من دوست دارم از ابتدا گبه بافي را ياد بگيرم وروي اين فرش كار كنم
  آيا باخريد پكيج شما اين امكان هست ،
  همچنين بافت گليم وگليم فرش را ياد بگيرم
  بافت هاي ريز را دوست ندارم
  ممنون از راهنماييهاتونً

  1. profile avatar
   هنرکده محمدی

   سلام وقت شما هم بخیر
   گبه بافی با قالی بافی تفاوت داره و پکیج آموزشی ما مختص تابلو فرش و قالی بافی هست و برای بافت های ریز استفاده میشه

 3. profile avatar
  منصوره ازتهران

  سلام استاد عزیز من یک تابلوبافتم ده سال پیش وکلافراموش کرده بودم ولی با آموزش شما تمام نکات راآموزش دادیدحتی خیلی بیشتر از آنچه با بودم واقعاازشماکمال تشکررادارم خداوندسلامتی بده به شماوعزیزانت که اینقدر خالصانه وباتمام وجود آموزش می‌دین ممنونم از شما

 4. profile avatar

  با سلام خدمت شما
  من اصلا هیچی از قالیبافی نمیدونم ولی میخام یاد بگیرم
  از ۰ تا ۱۰۰ یعنی برای هر قسمتش نیازمند کسی نباشم
  چله کشی و نقشه خوانی….
  این پکیج آموزشی تا چه حد به من کمک میکنه؟

 5. profile avatar

  سلام
  با خرید وسایل از شما میشه قالی ابریشم هم بافت یا اموزشش فرق داره با نکات اموزشی که در ویدئو گذاشتید?

 6. profile avatar

  سلام با سپاس از مطالب مفیدتون
  ببخشید من تابلوی در حال بافتم به نیمه رسید و آن رو چرخوندم و این قسمت چله ها تقسیم بندی نشده برای رنگ کردن چله ها از مداد شمعی معمولی یا همون روغنی که تو خونه بود استفاده کردم. بعدا مشکلی پیش نمیاد؟
  احساس میکنم کمی رنگ پس میده

 7. profile avatar

  سلام وقتی چله کشی میکنیم پشت دار هم خط های موازی تشکیل میشه بعد وقتی فرش تموم میشه اونهمه نخ چله از بین میره ؟ هیچ راهی برای استفاده کردن از اون نخ ها نیست ؟ به نظرتون میتونیم چیزی اون پشت ببافیم ؟

 8. profile avatar

  سلام من دومین قالی رو شروع کروم ولی اولی یه فرش زرع ونیم درشت بافت بود از همین گره ترکی استفاده میکنم.
  برای دومی که تابلو فرشه کسی که برام چله کشی کرده اسرار داره حتما از گره ممتاز استفاده کنم با اینکه نخ چله پنبه است و مرینوس میبافم ن ابریشم.
  این کار خیلی بهم فشار میاره و سرعتم و کم کرده و از لحاظ روحی هم اذیت میشم.
  وافعا محبورم گره ممتاز بزنم؟؟؟؟

  1. profile avatar
   هنرکده محمدی

   سلام بهار جان وقت بخیر
   خیلی فرقی نمیکنه گره ترکی و گره ممتاز ولی اگر مشتری طی کردین باید انجام بدین و یا اینکه توضیح بدید و قانع کنید که زیاد فرقی نمیکنه و همان کیفیت رو گره ترکی هم داره

   1. profile avatar

    سلام مجدد بسیار سپاسگزارم از پاسختون. خیر برای خودم دار میبافم. بیشتر برای دل خودم. حالا امید به خدا اگر تمام شد و کسی پسندید. اون دیگ با خداست.
    ولی الان برای دلم میبافم
    باز هم ممنون

 9. profile avatar

  سلام خسته نباشید،ببخشید ه سوال،چجوری نقشه فرشی که به عنوان مثال ۱۰۰ (داخل هر رج )تا گره داره رو برای فرشی که داخل هر رج ۸۰ تا گره داره تناسب بدیم؟

 10. profile avatar

  سلام مجدد و با تشکر فراوان. فرشمو از آموزشگاه اوردم خونه 10 رج که بافتم پشت و سانت زدم متأسفانه خیلی بالا زدگی داره. چله ها رو کمی سفت تر کردم ولی سمت راست دارم چله ها یه جور نامرتب شدن انگار جلو و عقب هستن. توی پود نازکم خیلی دقت دارم که سفت یا شل نباشن ولی نتونستم بر طرفش کنم. راستش خیلی خیلی نگرانم.
  لطفا راهنماییم کنید. ممنونم.

  1. profile avatar
   هنرکده محمدی

   سلام بهار جان
   اصن نیاز نیس نگران باشید فقط کافی هر 10 رج فرشتون رو اندازه بزنید که بیشتر و یا کمتر از 1.5 سانت نباشه اینجوری کنترلش خیلی راحت تر میشه و اینکه دفه رو یکدست بزنید. 🌹🙏

 11. profile avatar

  با عرض سلام و تشکر از آموزش رایگان قالی بافی
  یه پیشنهاد دارم اگه امکان داره در تلگرام یه کانال داشته باشید تا ما عضو کانال بشیم
  بهتر و راحت تر می توانیم استفاده کنیم
  یه بار دانلود می کنیم و همیشه استفاده می کنیم

  با تشکر

  1. profile avatar
   هنرکده محمدی

   سلام طاهره جان
   تلگرام فعلا امکانش نیست ولی بزودی یه گروه واتساپ میزنیم و اطلاع رسانی میکنیم
   ممنون از پیشنهاد خوبتون🌹🙏

 12. profile avatar

  سلام آیا امکانش هست آموزش سر انداختن چرخشی رو هم بگذارید.من دار قالیم برای نقشه ای که میخوام ببافم کوتاهه واگه آموزششو بذارید ممنون میشم.
  با سپاس فراوان

  1. profile avatar
   هنرکده محمدی

   سلام سمیرای عزیز
   اگه منظورتون پایین کشی فرش هست که چله های استفاده نشده پشت بیان رو و بافت بره پشت تا چله های خالی رو بتونید ببافید. فیلم آموزش پایین کشی فرش داخل سایت موجوده میتونید تهیه کنید و ببینید.

 13. profile avatar

  سلام مجدد و تشکر بابت سایتتون. من هر 5 رج پود ضخیم مبندم به راست رو های دار و پشت کارم علامت میزنم با مداد هر ده رج از این علامت تا بعدی کافیه واسه اینکه مطمئن بشم اندازم درسته؟؟؟
  دقیقا میخواستم بدونم کدوم قسمت بافت رو باید اندازه زد چون من زمینه مشکی هستم و روی خود کار نمیتونم علامت بزنم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Open chat
هر سوالی درباره پکیج آموزش دارید بپرسید؟
سلام
آنلاین هستیم اگر در مورد پکیج های آموزشی سوالی دارید بپرسید؟