فرش افشان چیست؟ راهنمای خرید 10 مدل ارزان قیمت و باکیفیت

فرش طرح افشان

آشنایی با فرش طرح افشان

امروزه طرحها و مدلهای فرشهای موجود در بازار برای تولید ماشینی فرشها بسیار متنوع است و هر روز طرحهای فرشها با طرحها و مدلهای جدید در بازار عرضه می شود تا به دست مشتریان عزیز برسد.

در میان تمام طرح های فرش طرح هایی وجود دارد که مورد توجه مشتری قرار می گیرد که جلوه و زیبایی خاصی دارد. در اینجا یکی از بهترین طرح های فرش موجود در بازار وجود دارد.

قالی طرح افشان
قالی طرح افشان

فرش طرح افشان چیست ؟

فرش ماشینی افشان یکی از پرفروش ترین طرح های فرش ماشینی است و سالانه تعداد زیادی از آنها در بازار فرش و نمایشگاه ها به فروش می رسد.

فرش های ماشینی افشان محدود به یک نقشه نیستند بلکه طرح افشان یکی از طرح های اصلی فرش های ایرانی است و از انواع آن در کارخانه فرش بافته می شود که در این مقاله انواع فرش های افشان را با اطلاعات فنی مورد بررسی قرار میدهیم.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: انواع کاور فرش را از کجا بخرم؟

فرش گل افشان
فرش گل افشان

طرح افشان در نقشه فرش

در نقشه فرش افشان ، گویی طراح از ابتدا تا انتهای کار خود دست خود را از روی نقشه برنداشته و همه طرح ها به هم متصل شده اند و اگر به گوشه ای از نقشه فرش نگاه کنیم

انتهای آن ناشناخته است همانطور که از نام این نقشه مشخص است ، گلها و گیاهان به کار رفته در نقشه فرش پراکنده و افشان هستند.

به همین دلیل نام این فرش افشان است. فرش فشان معمولاً فاقد لچک و ترنج هستند اما طرح هایی که دارای لچک و ترنج دارند نیز بافته شده و در بازار فرش موجود است. فرش افشان در انواع مختلف مانند: فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین قالیچه اشپزخانه مدل جدید

طرح فرش افشان
طرح فرش افشان

طرح افشان از نقوش اسلیمی مانند بته جقه ، شاخ و برگ های گیاهان ، حیوانات و موارد دیگر گرفته شده است.
و رنگهای مختلفی وجود دارد که مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است.

نقشه افشان نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران نیز بسیار محبوب است و هر ساله تعداد زیادی از توزیع کنندگان فرش به خارج از کشور صادر می کنند.

قیمت فرش افشان
قیمت فرش افشان

انواع نقشه های فرش افشان

فرش مدل افشان در سال های متعدد دارای تغییرات زیادی شده است و طرح های زیادی از آن برگرفته شده و بافته می شود که عبارتند از:

فرش افشان طرح می گل ، فرش افشان طرح زرافشان ، فرش افشان سونیا ، فرش افشان مطهر ، فرش افشان نایین , فرش افشان دیبا ، فرش افشان سنتی ، فرش افشان دانژه ، فرش افشان گل و مرغ ، فرش افشان زنبق

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: ترمز فرش چیست؟

فرش ماشینی طرح افشان
فرش ماشینی طرح افشان

، فرش افشان سلطنتی ، فرش ماشینی طرح افشان زنبق ، فرش افشان کاشان ، فرش ماشینی طرح افشان دلربا که در رنگ های متنوعی چون : افشان کرم ، افشان سرمه ای ، افشان فیروزه ای ، افشان ترمه ای و غیره بافته می شود.

0 0 vote
Article Rating

دوره رایگان آموزش 0 تا 100 قالی بافی

پکیج آموزش قالی بافی شامل کلیه لوازم قالی بافی

دارقالی، نخ و نقشه کامپیوتری تابلوفرش، نخ چله، پودضخیم، پود نازک، دفه، سیخ پودکشی، قلاب، هاف، تسمه

فقط 550 هزارتومان

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا