فروش نخ و نقشه طرح سالاری 🧐 قیمت نخ و نقشه فرش سالاری

فرق نقش و نگار در فرش های دستباف و ماشینی

نخ و نقشه سالاری تبریز یکی از معروف ترین طرح های فرش زیرپایی است که در اندازه یک متر در یک متر نیم و به اصطلاح در اندازه ذرع و نیم بافته می شود. طرح سالاری یکی از بهترین طرح های زیرپایی است که بسیار معروف و محبوب است و بیشتر بافت های زیرپایی ذرع و نیم از طرح سالاری است و بازار خوبی برای فروش دارد.

چرا باید برای بافت قالی نخ و نقشه طرح سالاری را انتخاب کنیم؟

همونطور که در بالا اشاره کردیم نخ و نقشه فرش سالاری یکی از بهترین طرح های زیرپایی تبریز است که بازار خوبی دارد و فروش خوبی را نیز بدلیل زیبایی طرح در بازار فرش فروشان به خود اختصاص داده است.

برای اینکه بتوانید از قالی بافی کسب درآمد کنید باید طرح های معروف بازار را بشناسید و نخ و نقشه هایی را برای بافت انتخاب کنید که فروش آن در بازار راحت تر باشد و برای آن خریداری وجود داشته باشد.

نخ و نقشه سالاری تبریز

بین نخ و نقشه های تابلو فرش و نخ و نقشه های زیرپایی در اندازه های ذرع و نیم (یک در یک و نیم) و بیشتر مانند 6 متری و 12 متری طرح های زیرپایی هم بازار خوبی نسبت به طرح های تابلو فرش دارد و هم فروش آن به آسانی اتفاق می افتد.

نخ و نقشه سالاری دقیقا یکی از همان طرح های معروف زیر پایی است که فروش آن در بازار به راحتی انجام می گیرید و فروش خوبی نسبت به سایر طرح ها را داراست.

چگونه میتوانیم طرح زیرپایی سالاری را ببافیم؟

اگر قالی بافی بلد باشید براحتی با خرید نخ و نقشه سالاری تبریز میتوانید شروع به بافت کنید. اگر هنوز قالی بافی بلد نیستید ولی علاقه دارید که کسب درآمد از قالی بافی داشته باشید. میتوایند براحتی و فقط با دیدن 5 ویدئو آموزش قالی بافی هنرکده محمدی که به رایگان در سایت وجود دارد قالی بافی یاد بگیرید و شروع به بافت کنید.

ادامه مطلب  قالی بافی برای کودکان + دار قالی کوچک برای کودکان

نکته مهم:
برای هنرجوهای مبتدی که به تازگی میخواهند قالی بافی را آموزش ببینند پیشنهاد میکنیم قبل از خرید نخ و نقشه سالاری، یک پکیج آموزش قالی بافی را تهیه کرده و بعد از بافت طرح فرش آموزشی شروع به بافت طرح بزرگتر مانند طرح سالاری کنند.

نخ و نقشه طرح سالاری

دلیل اینکار این است که برای دست اول و شروع بافت امکان دارد مشکلاتی در حین بافت اتفاق بیفتد و یا اشتباهی را مرتکب شوید که باعث شود تابلو فرش شما خراب شود پس بهتر است ابتدا یک طرح آموزشی را بافته تا ایرادات کارتان برطرف شود و در طرح های بزرگتر مانند طرح سالاری این مشکلات برایتان پیش نیاید.

چون برای طرح سالاری هزینه زیادی خرج می کنید و اگر اندازه و ابعاد قالی شما درست نباشد خریداری هم نخواهد داشت.

مدت زمان بافت طرح سالاری چقدر است؟

مدت زمان بافت قالی بستگی به مهارت و سرعت بافت بافنده دارد و هر چقدر سرعت و مهارت شما بیشتر باشد مدت زمان بافت کوتاه تر می شود.

اما اگر بخواهیم براساس مهارت مدت زمان بافت را دسته بندی کنیم:

بافنده ماهر در مدت سه ماه
بافنده نیمه ماهر در چهار ماه
و بافنده مبتدی در مدت هشت ماه
البته باز هم باید توجه کنیم که این مدت صرفا تقریبی است و ممکن است از این زمان های گفته شده بیشتر و یا کمتر باشد.

چند رج در روز باید از نخ و نقشه قالیچه سالاری بافته شود؟

همچنین تعداد رج بافته شده در روز نیز ارتباط مستقیمی با سرعت و زمانی است که برای بافت اختصاص می دهید. باز هم اگر خواهیم تقریبی تعداد رج های بافته شده را محاسبه کنیم به ترتیب:

ادامه مطلب  نخ مرینوس چیست؟ خرید اینترنتی نخ مرینوس

استاد کار (ماهر) 15 رج در روز
نیمه ماهر 10 رج در روز
مبتدی 5 رج در روز

باز هم باید به این نکته توجه کنید که تعداد رج های ذکر شده تقریبی است و میتواند از عددهای گفته شده تعداد بیشتر و یا کمتر باشد.

سود حاصل از بافت طرح سالاری چقدر است؟

البته سود حاصل از بافت طرح سالاری به فاکتورهایی بستگی دارد که با رعایت فاکتورهایی که خواهیم گفت میتوانید طرح سالاری را اگر بصورت تکی بافته شود 18 میلیون و اگر بصورت جفت بافته شود 40 میلیون ارزش خواهد داشت.

نخ و نقشه قالیچه سالاری

اما به شرطی که:

از نخ و نقشه مرغوب و نخ درجه یک استفاده شود.
به انداز کافی ابریشم در طرح بکار رفته باشد.
نوع نخ چله از جنس ابریشم باشد.
ابعاد طرح استاندارد باشد.
تابلو فرش بدون ایراد بافته شود.

البته به جز موارد گفته شده این فاکتور رو هم باید در نظر داشته باشید که به چه شخصی قراره بفروشید بعنوان مثال بازاری از شما قیم پایین تری خریداری میکنند ولی اگر خانه دار پیدا کنید میتوانید به قیمت بالایی به فروش برسانید.

کجا میتوانیم فرش ذرع و نیم سالاری را بفروش برسانیم؟

برای فروش قالی خود هم میتوانید به فروشگاه های فروش فرش دستباف مراجعه کنید هم میتوانید به خانه دار بفروشید و هم میتوانید فرش سالاری خود را در سایت های آگهی مانند دیوار و شیپور آگهی کرده و به فروش برسانید.

چگونه میتوانیم نخ و نقشه سالاری را تهیه و خریداری کنیم؟

برای خرید نخ و نقشه سالاری میتوایند به واتساپ هنرکده محمدی پیام بفرستید تا طرح سالاری را با بهترین کیفیت و با رعایت فاکتورهای ذکر شده در اختیار شما بافنده عزیز قرار دهد.

نخ و نقشه فرش سالاری

هزینه پکیج کامل سالاری چقدر است؟

بدلیل نوسانات قیمت بازار مصالح اولیه فرش قیمتی را نمیتوانیم ذکر کنیم ولی برای دریافت بروزترین قیمت نخ و نقشه طرح سالاری به واتساپ شرکت هنرکده محمدی پیام دهید.

ادامه مطلب  دستمزد قالی بافی 🧐 [نحوه محاسبه دستمزد قالی بافی 1400]

استعلام قیمت

وسایل مورد نیاز برای شروع بافت نخ و نقشه سالاری چیست؟

  • ست کامل ابزار قالی بافی شامل (قلاب بافت، سیخ پودکشی، دفه)
  • پود ضخیم
  • پود نازک
  • چله ابریشم
  • دار قالی به اندازه عرض یک مترو 15 سانت و ارتفاع 2 متر
  • نخ و نقشه آماده سالاری به همراه ابریشم مورد نیاز

قیمت نخ و نقشه فرش سالاری

 

کلام آخر

خیلی ممنونیم که تا اینجای با ما همراه بودید ما در این مقاله سعی کردیم تمام مواردی که باید در انتخاب نخ ونقشه سالاری از مصالح اولیه تا بافت و فروش را شرح دهیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشه و تونسته باشید بهره لازم را ببرید.

اگر باز جای ابهامی برای شما وجود دارد و یا سوالی در ذهن شما درباره طرح سالاری هست و جوابی برای آن پیدا نمی کنید زیر همین مقاله برای ما بنویسید در اسرع وقت کارشناسان با کمال میل پاسخگو خواهند بود. اگر شما هم تجربه ای از بافت طرح سالاری دارید خوشحال می شویم که با ما و دیگر هنرجوهای عزیز به اشتراک بگذارید.

 

.

.

.

قیمت نخ و نقشه فرش سالاری، فرش سالاری چیست، نقشه فرش دستباف سالاری، نخ نقشه فرش زیرپایی، انواع نقشه فرش سالاری تبریز، قیمت نخ و نقشه ذرع و نیم، نقشه فرش سالاری، نقشه فرش سالاری تبریز، نقشه سالاری، نقشه سالاری فرش تبریز، قیمت دار قالی ذرع و نیم، فرش نقش سالاری، قیمت نخ ونقشه فرش زیرپایی، فرش سالاری، تابلو فرش سالاری، فرش زیرپایی تبریز، نقشه فرش ذرع و نیم، فرش ابریشم تبریز نقشه سالاری، فرش دستباف تبریز طرح سالاری، سالاری

3.9 30 رای ها
امتیازدهی به مقاله
هزینه دوره آموزش قالیبافی 390 هزارتومن

فقط امروز با تخفیف 190 هزارتومن

پکیج کامل لوازم قالی بافی شامل کلیه لوازم قالی بافی

دارقالی، نخ و نقشه کامپیوتری تابلوفرش، نخ چله، پودضخیم، پود نازک، دفه، سیخ پودکشی، قلاب، هاف، تسمه

فقط 750 هزارتومان

اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیه سلیمانی
سمیه سلیمانی
2 سال قبل

توضیحات کاملا دقیق ارائه کردید

طاهره
طاهره
1 سال قبل

سلام
می خواستم بدونم فرش سالاری با رج شمار کم هم وجود داره رجشمارش برا ۶ متری هست؟
چقدر خامه می بره ؟

اسکرول به بالا
Open chat
سوالی درباره پکیج آموزش دارید بپرسید؟
سلام
آنلاین هستیم اگر در مورد نخ ونقشه طرح سالاری سوالی دارید بپرسید؟