خدمات قالیشویی و شستشوی فرش: مزایا و هزینه آن

خدمات قالیشویی و شستشوی فرش مزایا و هزینه آن

همه افراد عاشق فرش و گلیم هستند چرا که زیبایی اتاق‌های آن‌ها را چندبرابر می‌کند و می‌تواند سطوح سخت مانند پارکت‌های چوبی، سرامیک و موزاییک را بپوشانند. علاوه‌براین به دلیل بافت ضخیم و نرمی که دارد در زیر پا احساس خوبی به فرد می‌دهد. بااین‌حال این بافت نرم و پشمی می‌تواند کثیفی و گرد خاک را در خود نگه دارد و در طولانی‌مدت باعث تجمع کثیفی شود. شستن و تمیزکردن فرش به‌تنهایی ایدهٔ خوبی نمی‌باشد و ممکن است باعث آسیب‌دیدن آن شود. به همین دلیل بهتر است شست‌وشوی فرش خود را به افراد حرفه‌ای بسپارید.

مزایای کمک‌گرفتن از سرویس‌های قالیشویی حرفه‌ای

در ادامه به برخی از مزایای استفاده از سرویس‌های قالیشویی حرفه‌ای اشاره شده است:

بالارفتن دوام و عمر فرش و نو به‌نظررسیدن آن

به طور معمول فرش‌ها به دلیل این که بر روی زمین قرار دارند همیشه در معرض ضربه و پا خوردن قرار دارند. به همین دلیل کثیفی و گردوخاک به‌مرورزمان در پرزهای آن‌ها جمع شده و باعث می‌شوند فرش کهنه و بدون روح به نظر برسد. آیا برای ظاهر خانه وقتی فرش نو در آن پهن بود دلتنگ نشده‌اید؟ این یکی از مزایای استفاده از خدمات قالیشویی حرفه‌ای است.

برای پاک‌کردن کثیفی‌های سطحی از روی فرش به دستگاه‌های مکش احتیاج است؛ اما برای پاک‌کردن ذرات کثیفی که در اعماق فرش باقی می‌مانند باید از یک دستگاه بخارشویی حرفه‌ای استفاده نمود.

علاوه بر این، یک شرکت‌ قالیشویی خوب از محصولات خاصی برای ضدعفونی‌کردن فرش و نو کردن دوباره پرزهای آن استفاده می‌کنند که باعث می‌شود فرش دوباره زیبا و نو به نظر برسد.

پاک‌کردن لکه‌های فرش

پاک_کردن لکه_های فرش

آیا تا کنون سعی کرده‌اید که لکه‌ها را به‌تنهایی از روی فرش خود پاک کنید؟ ممکن است فکر کنید که لکه پاک شده است؛ اما بعد از چند روز با لکه بزرگ‌تری مواجه می‌شوید که هر بار از کنار آن رد می‌شوید به شما دهن‌کجی می‌کند.

درصورتی‌که برای تمیزکردن فرش از محصولات خانگی اشتباهی استفاده کنید ممکن است باعث تغییر رنگ فرش و یا آسیب‌دیدن همیشگی آن شوید. علاوه بر این درصورتی‌که نتوانید این لکه را به‌صورت کامل و در زمان مناسب پاک کنید به عمق فرش نفوذ کرده و حتی با وجود پاک شدن دوباره ظاهر می‌شود. در صورت ریختن مایعات بر روی فرش در ابتدا به کمک یک حوله کاغذی تمامی مایع را از روی فرش جمع کرده و سپس با خدمات قالی‌شویی تماس بگیرید.

ادامه مطلب  تحصیل در رشته نساجی در دانشگاه‌های آلمان

یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات قالیشویی این است که این افراد در خصوص بافت‌های مختلف فرش آموزش‌دیده‌اند و به‌خوبی آن‌ها را می‌شناسند و می‌دانند که برای پاک‌کردن و ترمیم هر فرش به دستگاه بخار چه چیزی اضافه کنند. برای پاک‌کردن لکه‌های مختلف مانند لکه قهوه، چایی، دیگر نوشیدنی‌ها، گل، مایعات بدن و … روش‌های مختلفی وجود دارد.

داشتن محل زندگی سالم‌تر

باکتری‌ها و آلرژن‌های جمع شده در بافت فرش می‌توانند کیفیت هوای اطراف شما را پایین آورده و نفس کشیدن را برای افرادی که آلرژی و آسم دارند سخت کنند. تداوم این مسئله می‌تواند باعث بروز مشکلات تنفسی و دیگر بیماری‌ها برای شما و اعضای خانواده شود.

سرویس‌های قالیشویی این باکتری‌ها و آلرژن‌ها را از بین برده و فرش را ضدعفونی می‌نمایند، در نتیجه کیفیت هوای خانه بالا می‌رود. این مسئله در پاییز و زمستان از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که افراد زمان بیشتری را در فضای خانه می‌گذرانند. داشتن هوای تمیز و باکیفیت یکی از مزایای استفاده از خدمات قالیشویی است.

ازبین‌بردن بوهای نامطبوع

بسیاری از بوهای نامطبوع و لکه‌های فرش ناشی از ریختن نوشیدنی و یا ادرار حیوانات خانگی می‌باشد. ریختن ادرار روی فرش یک مشکل بزرگ است. قهوه با این که بوی خوبی دارد؛ اما زمانی که روی فرش ریخته شود به لایه‌های زیرین آن نفوذ کرده و پاک‌کردن آن بسیار سخت خواهد شد. شرکت‌های قالیشویی حرفه‌ای تجهیزات لازم برای پاک‌کردن این لکه‌ها و ازبین‌بردن بوهای نامطبوع را در اختیار دارند. برخی از این محصولات بدون بو می‌باشند.

به‌احتمال زیاد می‌دانید که حیوانات خانگی ممکن است گاهی بر روی فرش ادرار کنند، اما گاهی ممکن است بوی آن را متوجه نشویم و یا به‌مرورزمان بوی آن از بین برود. اما درصورتی‌که دوباره در معرض بخار یا مایعات دیگر قرار گیرند بو و باکتری‌های آن دوباره فعال می‌شوند.

ادامه مطلب  صادرات فرش به اروپا - بازار و فرصت‌ها برای تاجران

بخارشویی فرش بدون استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده باعث می‌شود که بوی نامطبوع آن دوباره بازگردد. اما زمانی که فرش به کمک مواد ضدعفونی‌کننده تمیز شود بوی نامطبوع آن از بین خواهد رفت. داشتن خانه‌ای که بوی تمیزی و تازگی می‌دهد یکی از دیگر مزایای استفاده از خدمات سرویس قالیشویی می‌باشد.

درصورتی‌که از بوی نامطبوع خانه خود خسته شده‌اید ممکن است علاوه بر فرش ها نیاز به شستشوی مبل نیز داشته باشید، تا خانه به طور کامل تمیز شود.

شرکت‌های قالیشویی چگونه فرش و گلیم را تمیز می‌کنند؟

شرکت_های قالیشویی چگونه فرش و گلیم را تمیز می_کنند؟

فرایند شست‌وشوی فرش و گلیم یک پروسه دقیق است که توسط افراد حرفه‌ای انجام می‌شود. قطعاً می‌توانید این کار را به‌تنهایی انجام دهید؛ اما برخی آیتم‌های ظریف و حساس به‌دقت بسیار بالایی نیاز دارند. این شرکت‌ها با به‌کارگیری از تجهیزات پیشرفته و مخصوص هر نوع آلودگی و کثیفی را از روی فرش شما پاک می‌کنند و از این طریق عمر فرش را افزایش می‌دهند. به همین دلیل است که با استفاده از این خدمات می‌توانید فرش را سالی یک‌بار تمیز کنید.

بازرسی و بررسی فرش

قبل از این که شرکت‌های قالیشویی کار شست‌وشوی فرش را شروع کنند آن را بررسی می‌کنند تا در خصوص مواردی نظیر میزان کثیفی، لکه‌ها، نوع بافت و وجود هرگونه آسیب‌دیدگی در فرش اطلاعات لازم را به دست آورند. علاوه بر این نوع نخ و پرزهای فرش، جنس آن و ضد رنگ بودنش را نیز چک خواهند کرد. این مراحل کمک می‌کند تا بتوانند میزان و شدت پروسه برای تمیزکردن کامل فرش را تخمین بزنند.

پاک‌کردن گردوخاک

پاک‌کردن ذرات گردوخاک از فرش بسیار ضروری می‌باشد و باعث می‌شود تا فرش به طور کامل تمیز شود. شرکت‌های قالی‌شویی با استفاده از دستگاهی مخصوص ذرات گردوخاک را از عمق فرش جدا کرده و تمیز می‌نمایند. سپس با استفاده از جاروهای مکش دار دو طرف فرش را تمیز کرده تا مطمئن شوند هیچ آلاینده‌ای درون فرش باقی نمانده است.

ادامه مطلب  طراحی سایت با وردپرس چیست؟

شست‌وشو

شست_وشو

بعد از پاک‌کردن ذرات خشک و گردوخاک از فرش، آن را با محصولات مخصوص می‌شویند. علاوه بر این به‌آرامی و بادقت تمامی لکه‌های فرش را از بین می‌برند و سپس فرش را آب می‌کشند. شستن و پاک‌کردن لکه‌های ادرار نیز در همین مرحله انجام می‌شود.

خشک‌کردن و مراحل نهایی

در این مرحله فرش را درون یک سانتریفیوژ یا دستگاه چرخان قرار می‌دهند که فرش را آب‌کشیده و تمامی مواد باقی‌مانده در آن را خارج می‌نماید. این دستگاه چرخان با استفاده از نیروی جاذبه تمامی آب اضافی فرش را خارج کرده و روند خشک‌شدن آن را سرعت می‌بخشد.

سپس به کمک یک جاروی فرش آن را جارو کرده تا رگ خواب فرش به هم نریزد. در این مرحله می‌توانید درخواست کنید که محافظ‌های ضد لکه و گردوخاک به فرش اضافه شوند. این محافظ‌ها از ورود ذرات کثیفی به عمق فرش جلوگیری کرده و کمک می‌کنند تا بتوانید فرش را به کمک جاروبرقی تمیز نمایید. همچنین برای پاک‌کردن مایعات ریخته شده روی فرش وقت بیشتری در اختیار شما می‌گذارند.

بعدازاین فرش را به طور کامل خشک کرده و سپس آن را پیچیده و به شما بازمی‌گردانند.

هزینه شست‌وشوی فرش چقدر است؟

هزینه شست‌وشوی فرش و گلیم به عوامل مختلفی مانند اندازه فرش، شرایط آن و شدت کثیفی آن بستگی دارد. هرچه فرش کثیف‌تر باشد هزینه شست‌وشوی آن بالاتر می‌رود. برای مثال اگر فرش کوچکی داشته باشید که به طور مداوم توسط کودکان یا حیوانات خانگی کثیف شده باشد، آلودگی‌ها به عمق آن نفوذ کرده و شست‌وشوی آن سخت‌تر خواهد شد. هزینه شست‌وشوی فرش به عواملی نظیر زمانی که طول می‌کشد تا فرش تمیز شود و مواد شیمیایی مورداستفاده بستگی دارد. استفاده از خدمات قالیشویی در مقایسه با تمیزکردن فرش در خانه کمک می‌کنند تا فرش دوام بیشتری داشته باشد و همیشه نو و جدید به نظر برسد.

منبع: مقالات شرکت خدماتی و نظافتی نگین سرویس

رای ها
امتیازدهی به مقاله
هزینه دوره آموزش قالیبافی 390 هزارتومن

فقط امروز با تخفیف 190 هزارتومن

پکیج کامل لوازم قالی بافی شامل کلیه لوازم قالی بافی

دارقالی، نخ و نقشه کامپیوتری تابلوفرش، نخ چله، پودضخیم، پود نازک، دفه، سیخ پودکشی، قلاب، هاف، تسمه

فقط 750 هزارتومان

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکرول به بالا
Open chat
سوالی درباره پکیج آموزش دارید بپرسید؟
سلام
اگر در مورد پکیج های آموزشی سوالی دارید بپرسید؟ در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد